Речники Білого дому образили журналістів після запитання про зустріч Трампа і Путіна в Будапешті . Скандал у США

Після того, як президент США Дональд Трамп оголосив про чергову зустріч із Володимиром Путіним, цього разу в Будапешті, журналісти HuffPost звернулися до Білого дому із запитанням: чому саме це місто обрали для переговорів.

Редакція нагадала, що саме у столиці Угорщини 1994 року було підписано Будапештський меморандум, за яким Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, зокрема з боку Росії. Москва порушила ці зобов’язання, окупувавши Крим у 2014 році, розв’язавши війну на Донбасі, а згодом і повномасштабне вторгнення у 2022-му.

На запитання журналіста про те, хто саме вирішив провести зустріч у цьому місті, прессекретарка Каролін Лівітт відповіла жартом у стилі шкільного двору: «Твоя мама це зробила». Згодом директор комунікацій Білого дому Стівен Ченг повторив ту саму фразу.

Після цього журналісти надіслали уточнення, запитавши, чи вважає Левітт таку відповідь доречною. Вона відповіла: «Мені смішно, що ви взагалі вважаєте себе журналістом. Ви — лівий пропагандист, якого ніхто не сприймає серйозно. Припиніть надсилати мені свої упереджені та нісенітні запитання».

У HuffPost заявили, що продовжуватимуть ставити запитання речникам Трампа, «особливо ті, на які вони не хочуть відповідати», і назвали поведінку представників Білого дому неприпустимою для офіційних осіб.

Інформує glavnoe.in.ua