09:17, 18 жовтня 2022 р.
ООН домагатиметься загальнонаціонального припинення вогню в Сирії
Організація Об’єднаних Націй наполягатиме на загальнонаціональному припиненні вогню в Сирії навіть після того, як спалахи бойових дій в останньому регіоні, контрольованому повстанцями, порушили там дворічне перемир’я, убивши сотні людей, заявив у понеділок представник ООН.
Гейр Педерсен, спеціальний представник ООН по Сирії, поспілкувався з журналістами після зустрічі з міністром закордонних справ у Дамаску. Економічна ситуація в Сирії «надзвичайно складна, оскільки близько 15 мільйонів людей потребують гуманітарної допомоги», сказав він.
Сирійські урядові сили протягом останніх років захопили більшу частину країни за допомогою союзників президента Башара Асада Росії та Ірану.
Припинення вогню за посередництва Туреччини та Росії в березні 2020 року зупинило підтримуваний Росією наступ уряду на останній оплот повстанців на північному заході Сирії. Але, незважаючи на відносний спокій, за останні два роки від обстрілів і авіаударів загинули сотні мирних жителів.
«З березня 2020 року ми маємо режим припинення вогню, у нас є лінії фронту, які не зрушуються, але гине надто багато мирних жителів, тому це все ще є проблемою», — сказав Педерсен. Він додав, що «ми продовжуватимемо працювати, щоб спробувати побачити, чи є можливість для загальнонаціонального припинення вогню».
Політичний процес не приніс миру сирійському народу, додав Педерсен і пообіцяв, що ООН продовжуватиме працювати над гуманітарними потребами всіх, біженців і переміщених осіб, як у контрольованих урядом районах, так і за їх межами.
Понад 80% сирійців зараз живуть у бідності, через що значна частина населення залежить від гуманітарної допомоги. Конфлікт, який почався в 2011 році, призвів до загибелі сотень тисяч і переміщення половини довоєнного населення країни, яке становило 23 мільйони осіб.
Педерсен заявив, що резолюція Ради Безпеки ООН 2254, ухвалена одноголосно в грудні 2015 року, яка схвалила дорожню карту миру в Сирії, «не працює».
У резолюції міститься заклик до політичного процесу під керівництвом Сирії, починаючи зі створення перехідного керівного органу, з подальшим розробкою нової конституції та закінчуючи виборами під наглядом ООН.
«Доброю новиною є те, що всі сторони все ще кажуть, що вони віддані цій резолюції», — сказав Педерсен.
За його словами, головне питання, яке залишається, полягає в тому, чи зможе кожен почати «трошки» відновлювати впевненість, щоб рухатися вперед.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:46
6 грудня
14:21
6 грудня
live comments feed...