• Головна
  • Оформлення договору при покупці квартири
Новини компаній
15:41, 27 лютого 2023 р.

Оформлення договору при покупці квартири

Новини компаній

Купівля квартири в новобудові є юридичною процедурою, внаслідок якої права на володіння нерухомістю переходять від одного власника до нового власника. Власник квартири намагається продати її за максимально можливу вартість, в той час як покупець шукає найбільш вигідні для покупки варіанти за мінімальною ціною.

Вартість квартири в новобудові визначається співвідношенням попиту та пропозиції на ринку житлової нерухомості та ціною, заявленою фірмою-забудовником, проте це не виключає можливості купити квартиру в Одесі на obyava.ua за вигіднішою ціною за результатами переговорів із девелопером.

Варіанти оплати за квартиру в новобудові

Точну суму оплати за квартиру в новобудові обов'язково вказують у договорі купівлі/продажу житлової нерухомості, який вимагає нотаріального запевнення, щоб уникнути можливого шахрайства з боку недобросовісного девелопера. Якщо забудовник відмовляється знизити ціну одного квадратного метра житлової нерухомості, покупець може виторгувати собі більш прийнятні варіанти внесення оплати за квартиру.

  • різний розмір первісного внеску за житло, що купується, який може становити 10-20% загальної вартості покупки. Якщо компанія-забудовник з якихось причин відмовляється від продажу квартири покупець має право вимагати повернення дворазової суми сплаченого авансу;

  • схему платежів траншами у міру ведення та/або завершення процесу будівництва;

  • можливість остаточної оплати вартості квартири (80 або 90% вартості) лише після здачі збудованого будинку в експлуатацію.

Останній варіант оплати найчастіше використовується покупцями, які купують квартиру за іпотечним кредитуванням або коштом державних програм кредитування житлового будівництва для молодих сімей.

Особливості підписання договору купівлі/продажу квартири

Юридичною підставою для переходу прав володіння житловою нерухомістю є договір купівлі продажу, який може бути попереднім та/або підсумковим, де максимально повно відображаються всі дані про квартиру (її площу, вартість, планування та остаточне оздоблення).

Однією з головних умов договору є рядки закінчення будівництва та/або рядки передачі квартири у користування новому власнику, а також розмір штрафних санкцій (пені або неустойки), які зобов'язаний сплатити забудовник за недотримання обумовлених у договорі тимчасових рамок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...