• Головна
  • Допомогу Україні від Сербії у відновленні неочікувано запропонував Вучич
11:15, Вчора

Допомогу Україні від Сербії у відновленні неочікувано запропонував Вучич

Президент Сербії Александар Вучич заявив про готовність його країни допомогти з відбудовою України, зокрема долучитися до відновлення одного або кількох українських міст або невеликого регіону. Відповідну заяву Вучич зробив 11 червня, під час його промови на саміті "Україна-Південно-Східна Європа" в Одесі.

Головні тези:

  • Александар Вучич готовий допомогти відновленню українських міст та регіонів як важливий крок на шляху до підтримки українського народу.
  • Сербія підтримує захист територіальної цілісності країн та дотримання міжнародного права, що може бути корисним для України в контексті геополітичних викликів.
  • Президент Вучич обіцяє гуманітарну допомогу та політичну підтримку Україні в разі потреби.

Вучач пропонує Україні допомогу у відновленні одного міста

Я волів би заручитися вашою підтримкою, президенте Зеленський, щоб взяти одне-два міста або один невеличкий регіон, який ми могли би відновити. І я думаю, що це було б дуже важливо для людей в Україні, якби вони отримали чітку підтримку.

На тлі цього Вучич висловив сподівання, що "ми зможемо зробити хоча б трохи більший внесок для українського народу без гучних слів, тощо".

Я гадаю, що ваш народ справді того вартий, — додав президент Сербії.

Водночас під час свого виступу президент Сербії наголосив, що Белград твердо та непохитно дотримується Статуту ООН та міжнародного права, включно з захистом територіальної цілісності країн, визнаних ООН.

Сербія залишатиметься доволі твердою та рішуче відданою дотриманню міжнародного права, Статуту ООН, що включає захист територіальної цілісності країн-членів ООН як найважливішого принципу. І ми завжди виступали за це, (...). Я гадаю, що певним чином це може бути корисним і для України.

Також Вучич запевнив, що Україна завжди може розраховувати на допомогу Сербії у гуманітарних питаннях, а також на політичну підтримку.

За даними медіа, одноденний візит Вучича в Одесу — це перший його візит в Україну, зокрема й на тлі повномасштабного вторгнення Росії, яке триває вже четвертий рік.

Водночас нещодавно Вучич відвідував Москву: він разом з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо взяв участь в урочистостях до Дня перемоги 9 травня. Фіцо ж тоді був єдиним главою уряду країни-члена ЄС та НАТО, який був присутній на параді в Москві.

Інформує news.online.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...