Що впливає на ціну заправки картриджів?
Висока ціна витратних матеріалів для лазерних принтерів – головна причина того, що все більше власників офісної техніки вирішують не купувати нові оригінальні картриджі, а здійснювати їх заправку. Адже ціна нового оригінала може бути рівною половині ціни самого друкарського пристрою, а то й повній вартості.
Підхід із зарядкою дозволяє отримати якісний друк і при цьому суттєво зекономити. Звісно, це стосується лише професійного виконання роботи – самостійна заправка без відповідних навичок може спричинити як появу дефектів друку, так і вихід з ладу картриджа чи самого принтера. Ціна на заправку картриджів залежить від таких факторів:
- Вартість тонера, який підходить до певної марки принтера.
- Складність розбору і збирання механізму картриджа. Конструкція різних моделей може бути порівняно простою або складнішою. Деякі з них також можуть бути оснащені чипами, які відстежують використану кількість пігменту і кількість надрукованих аркушів. При наявності чипа перед заправкою його або перепрошивають, або замінюють на новий.
- Кількості тонера, який потрібно засипати в бункер. Цей показник може коливатись від 55 грамів до 1500 грамів, залежно від моделі принтера.
Також на вартості відображаються умови компанії, яка займається зарядкою і, потреби замовника. Терміновість виконання замовлення, кур'єрське доставлення, пакування – все це може збільшити ціну послуги.
Чому у різних сервісах вартість одних і тих же послуг не однакова?
Причини можуть бути як і ті, які пов’язані з якістю заправки, так і ті, які не мають на неї впливу. Так іноді аби ціна на заправку картриджів була меншою, деякі сервіси використовують дешевий тонер. Така економія виходить дуже сумнівною: можливе не лише погіршення якості друку. Застосування непідхожого тонера часто викликає пришвидшене зношування елементів картриджа (світлочутливого циліндра, проявного валу, ракеля, дозувального леза) і деталей принтера. У надійних сервісах тонер підбирають з врахуванням усіх характеристик (хімічний склад, спосіб перенесення, температура запікання, дисперсність і т.д.).
Порушення технології – ще одна поширена причина, чому ціна заправки картриджів нижча, ніж у більшості інших майстерень. Зазвичай ігнорують чистку картриджа, можуть не проводити діагностики чи тестового друку після заправки.
Буває, що сервіси економлять також і на кваліфікації персоналу. У такій ситуації на належну швидкість заправки та хороший результат теж сподіватись не варто.
Щодо інших причин, які не відображаються на якості послуг – це може бути закладена в ціну послуг висока вартість оренди приміщення (так, ближче до центру міста вона завжди вища), ціна співпраці з постачальниками матеріалів (доставлення тонера і т.д.)
Необхідність у роботах з відновлення: додаткові витрати для можливості подальшої заправки картриджа
Після кількох замін тонера деталі картриджа, перш за все, світлочутливий циліндр, зношуються. Відповідно, щоб картридж можна було заправляти й далі, потрібно привести до ладу циліндр (при незначних пошкодженнях його шліфують) або замінити його. Не так швидко, але все ж, зношується лезо очищення й інші деталі, які також при виявленні несправностей міняють на нові. Картриджі підлягають відновленню до того часу, поки збережена цілісність корпуса. Тобто, вирішуючи заправляти картриджі, а не регулярно замінювати їх, як рекомендують виробники оргтехніки, слід пам’ятати, що до вартості заправки для тривалого використання картриджа потрібно додати ціну періодичного відновлення.