Прогулянки з вашим собакою - це не тільки можливість для неї розім'ятися і насолодитися свіжим повітрям, а й час, коли ви можете зміцнити зв'язок із твариною. І багато господарів схильні думати, що якщо вони стежать за своїм вихованцем, ніщо не загрожує його безпеці. Але чи це так? Чи дійсно ваш собака ніколи не підбирає нічого на вулиці?

Реальність на вулицях

Правда в тому, що навіть найпильніші господарі можуть відволіктися хоча б на 30 секунд і згаяти момент. Лікарі ветеринарної клініки «ТерраВет» нерідко чують історії про те, як собаки знаходять та з'їдають невідповідні предмети, які можуть завдати шкоди здоров'ю тваринки.

Хоча багато хто з власників з упевненістю вважає, що їхні вихованці не схильні до таких вчинків, реальність може виявитися набагато іншою. Собаки дуже допитливі, і іноді їх інтерес до дослідження території між кущами, біля великих і маленьких смітників може призвести до небезпечних об'єктів.

Небезпечні снеки на вулиці

Навіть найпильніші господарі іноді не можуть запобігти моменту, коли їхній собака щось знайде і спробує з'їсти. Вулиці сповнені потенційно небезпечних предметів для наших вихованців. Це може бути все, що завгодно:

 • уламки скла;
 • пластикові обгортки;
 • отруйні рослини, наприклад, дурман або азалія, які можуть спричинити отруєння;
 • отрути та отруйні речовини для знищення шкідників – навіть облизавши ємність із залишками таких речовин, можна зіткнутися із серйозним отруєнням;
 • пігулки;
 • кісточки – деякі види кісток (курячі, рибні), що мають гострі краї при розламуванні, можуть призвести до розриву стравоходу чи кишківника;
 • залишки продуктів – жирна, гостра, надмірно солона їжа, фастфуд, чіпси, все це може спричинити проблеми із травленням або спровокувати алергічну реакцію.

Як убезпечити свого собаку?

Що ж робити, щоб убезпечити свого вихованця? Ось кілька порад, які будуть корисні для всіх власників, чия собака постійно підбирає різні предмети на вулиці:

 • Вибір та огляд місця прогулянки. Перш ніж вирушити на прогулянку, подбайте про вибір місця для вигулу. Огляньте його, переконайтеся, що немає небезпечних предметів або речовин, які можуть становити загрозу для собаки.
 • Використовуйте нашийник та повідець. Тримайте вашого собаку на повідку під час прогулянок, особливо якщо ви йдете незнайомою місцевістю або в місцях, де багато сміття.
 • Використовуйте намордник. Намордник може допомогти запобігти поїданню сміття, отруйних рослин чи інших небезпечних речей на вулиці.
 • Пильне спостереження. Підтримуйте пильне спостереження за собакою під час прогулянки. Якщо ви помітите, що ваш вихованець зацікавився чимось на землі, відволікайте його або заберіть небезпечний предмет.
 • Навчання команд. Спробуйте навчити свого собаку командам «Не бери», «Відпусти», щоб він не підбирав нічого з землі без вашого дозволу або міг виплюнути предмет по вашій команді.
 • План дій у разі нещасного випадку. Якщо ваш собака все-таки щось з'їв, що може бути небезпечним для його здоров'я, негайно зверніться до ветеринара.

Зрештою, ніхто не може гарантувати, що ваш собака ніколи не підбере нічого на вулиці. Однак, за допомогою правильного навчання, уважності та обережності, ви можете суттєво знизити ризик виникнення таких ситуацій.

Окрім потенційних небезпек на вулиці, собака може випадково з'їсти також щось шкідливе вдома. Важливо тримати небезпечні речі поза досяжністю для тварин та бути готовим реагувати на надзвичайні ситуації, звертаючись за допомогою до фахівця.

Ветеринарна клініка «ТерраВет» у Харкові

У разі необхідності екстреної допомоги, якщо ваш собака отруївся або отримав травми, а також для профілактичного огляду або забезпечення якісного медичного догляду вашому чотирилапому другу, ветеринарна клініка "ТерраВет" завжди відкрита для вас. Наші досвідчені лікарі готові надати широкий спектр послуг, включаючи екстрену допомогу, медичне обслуговування, стоматологію та багато іншого. Наша адреса: м. Харків, вул. 23 Серпня, 59. Прийом ведеться за попереднім записом.