Найбільш практичною є сумка з натуральної шкіри. За нею зручно доглядати, вона легко миється, довго зберігає зовнішній вигляд без деформацій. Шкіряні сумки довговічні, часом їх міняють через те, що хочеться чогось новенького. При покупці шкіряної сумки уважно огляньте зрізи, для того, щоб переконатися, що сумка виконана з натуральної шкіри. Виробник часто кріпить до сумки шматочок шкіри, щоб покупець переконався в її натуральності.

Шкірозамінник дуже поширений матеріал для виготовлення сумок. Не потрібно думати, що сумки Камелія зі шкірозамінника погані. Якість сучасного шкірозамінника мало чим відрізняється від натуральної шкіри, і вироби з нього на перший погляд не відрізняються від шкіряних. Матеріал зручний, практичний, можна мити і чистити. Але недоліки є і помітні вони в першу чергу на ручках. Ручки у таких сумок часто тріскаються від морозу, шви розходяться. Іноді схожість сумки зі шкірозамінника і шкіряної таке велике, і різниця в ціні настільки не значна, мимоволі думаєш, що і різниці в якості немає. Однак не треба плекати ілюзій, і при виборі варто віддавати перевагу натуральній шкірі.

Тканинні сумки користуються попитом у населення в першу чергу через зручності у використанні. Вони міцні і підходять для повсякденного життя. Але не кожну тканинну сумку можна випрати, тому при покупці варто враховувати рівень практичності.

Якість підкладки та фурнітури дуже важливі для хорошої сумки. При покупці потрібно спробувати всі замочки, застібки, блискавки, кнопки. Вони не повинні заїдати, бути виготовлені з хороших якісних матеріалів. Якщо справність фурнітури викликає сумніву, то довго ця деталь служити не буде. На сумках недорогих і доступних кожній жінці, фурнітура може мати неякісне покриття і швидко стиратися. При покупці це не визначиш.

Підкладка у сумки повинна бути м'якою і міцною. Вона повинна бути зшита з якісного синтетичного матеріалу, але не здаватися скляною. Подібні підкладки бувають у китайських сумок, вони швидко рвуться і зношуються.

При покупці уважно огляньте сумочку з усіх боків, огляньте шви, перевірте шкіру на натуральність. Нитки повинні бути заправлені. Краще вибирати сумку без об'ємної металевої фурнітури, її покриття може стиратися або темніти.

Щоб зберегти сумку в ідеальному стані її потрібно витирати вологою ганчіркою і іноді підфарбовувати спеціальною фарбою для шкіри. Якщо сумка не для постійного носіння, то зберігати її потрібно в тканинному мішечку.