Сорт солодкого виноградного натурального вина, виробленого за унікальною рецептурою, яка виключає добавку будь-яких інгредієнтів, в тому числі і цукру - це Martini Asti. Як свідчить традиція, французьким монахом-бенедиктинцем була перша людина, якій належить честь створення в кінці сімнадцятого століття цього ігристого вина. Повторний винахід коркової пробки приписується цьому ж ченцеві (слідом за римськими виноробами через кілька століть). За загальними обсягами продажів і іміджевим характеристикам напою martini asti займає на світовому ринку ігристих вин на сьогоднішній день гідне місце.

Туринськими аристократами ще на початку сімнадцятого століття, які випустили навіть спеціальний трактат, присвячений особливостям виробництва, різноманітності та якості вин пьемонтських пагорбів, була закладена рецептура перетворення з солодкого пьемонтского ординарного вина цього ігристого напою. Однак надійна рецептура виготовлення з солодких сортів винограду ігристого напою була розроблена лише через майже три з половиною століття. Основна відмінність від методики сухого ігристого шампанського в цьому і полягає. Створення ігристого напою з Asti стало підсумком багаторічних експериментів. Це вино в італійському експорті є однією з провідних статей і відрізняється видатним смаком.

За своїми смаковими якостями унікальним asti martini зробили особливості технологічного процесу отримання цього напою. Це його відрізняє від всіх ігристих вин, в тому числі і від французьких шампанських. Сорт винограду Білий Мускат використовується виключно при виробництві Martini Asti. Цей сорт вважається найзнаменитішим і старим сортом винограду, оброблюваних ще за часів Стародавнього Риму і Древньої Греції. Вино, яке з цього винограду виходить, відрізняє вишуканий фруктовий букет і солодкуваті нотки.