18:00, 28 червня 2023 р.
Українські бригади, підготовлені на Заході, починають вступати в бій
Американські офіційні особи стверджують, що вночі вони воюють більш ефективно, ніж їхні російські колеги, як повідомляє газета Дейком.
Вони використовують бойові машини "Бредлі" американського виробництва для знищення російської бронетехніки протитанковими ракетами. І вони розгортають тактику загальновійськових дій - синхронізовані атаки піхоти, бронетехніки і артилерії - якої вони навчилися у американських та інших західних військ.
Нарешті настав час шоу для 36 000 українських солдатів - дев'яти бригад - які були озброєні, оснащені і навчені за межами України протягом останніх кількох місяців Сполученими Штатами і їхніми союзниками по НАТО.
Військові експерти кажуть, що від того, як ці підготовлені на Заході війська діятимуть протягом наступних кількох місяців, залежатиме успіх довгоочікуваного контрнаступу України, спрямованого на витіснення російських військ з окупованої території. Їхні дії також продемонструють, чи допоможуть десятки мільярдів доларів на озброєння, які Україна отримала від своїх союзників, в тому числі 40 мільярдів доларів від адміністрації Байдена, перетворити українську армію на бойові сили за стандартами НАТО.
Представники адміністрації Байдена сподіваються, що дев'ять бригад продемонструють, що американський спосіб ведення війни - з використанням комбінованих озброєнь, синхронізованої тактики і полків з уповноваженими старшими солдатами - є кращим за жорстко централізовану командну структуру, яка є російським підходом.
Але Україна просувається повільно, і навіть прихильники американського способу визнають, що початок контрнаступу ще не забезпечив стрімких проривів, подібних до тижневого взяття українськими військовими Харкова минулої осені.
Щонайменше 12 людей загинули внаслідок удару російських військ по складу та житловому будинку в Кривому Розі минулого тижня Маурісіо Ліма
"Це найважча частина контрнаступу для українських військових, і це також етап, на якому російські війська можуть застосувати свої переваги в артилерії та повітряній підтримці", - сказала Дара Массікот, старший науковий співробітник RAND Corporation, - "Якщо українці зможуть прорвати оборону, динаміка може змінитися. "Якщо українці зможуть прорвати оборону, то динаміка може змінитися".
Українські війська досягли невеликих успіхів, прорвавши першу лінію російської оборони і відвоювавши кілька сіл. Але вони втратили кілька новітніх західних танків і бронемашин, і обидві сторони зазнали великої кількості втрат, згідно з доповіддю британської розвідки.
"Це дуже важка робота", - сказав Фредерік Б. Ходжес, генерал-лейтенант у відставці і колишній головнокомандувач армії США в Європі. Але він додав: "Це те, до чого вони готувалися протягом багатьох місяців".
На ранніх етапах навчань основна увага приділялась конкретним системам озброєння, що постачаються Сполученими Штатами, таким як гаубиці. Заняття, які проводились Командуванням підготовки 7-ї армії в Німеччині, включали аудиторні заняття і польові роботи, які розпочинались з невеликих підрозділів, а згодом до них залучались більші підрозділи, і завершувались більш складними бойовими навчаннями, в яких брали участь цілі батальйони і штаби.
Інші країни, в тому числі Великобританія, Німеччина та Іспанія, також готували українські бригади до контрнаступу.
Більшість з дев'яти українських бригад ще не вступили в бій, але авангард цієї головної штурмової сили вже робить свій внесок.
Представники Пентагону та військові аналітики кажуть, що Україна отримала перевагу, ведучи бойові дії вночі. Використовуючи оптику нічного бачення, "Бредлі" і танки "Леопард", що постачаються Німеччиною, можуть виявляти і атакувати російські цілі в темряві на більшій відстані, ніж росіяни.
80-а десантно-штурмова бригада ЗСУ під час нічної операції веде залповий залп ракет у напрямку Бахмута Тайлер Хікс
За словами аналітиків, різниця є ще більш гострою зараз, коли Росія використовує старіші, менш боєздатні танки після того, як багато її нових, більш досконалих версій були знищені в попередніх боях.
Україна посилила нові підрозділи загартованими в боях батальйонами, які готуються маневрувати російськими мінними полями і проривати інші добре укріплені оборонні споруди. В рамках тижневої підготовки солдати бригад на короткий час були ротовані в бойові підрозділи на передовій перед розгортанням їхніх підрозділів у повному складі.
Україна не обговорює військові втрати, але умови на полі бою становлять серйозний виклик для українських військ. Російські війська побудували мережу мінних полів, танкових пасток та інших оборонних споруд, а рівнинна місцевість з незначним прикриттям вздовж більшої частини південного фронту робить наступаючі сили вразливими для російської артилерії.
У перші дні контрнаступу кілька бойових машин "Бредлі" і німецьких танків "Леопард" були залишені українськими військами або знищені російськими військами, про що свідчать відео і фотографії, розміщені в Інтернеті блогерами. Але українські танкові екіпажі загалом пережили ці атаки, і багато пошкоджених "Бредлі" і "Леопардів" можуть бути відновлені і відремонтовані, кажуть американські та українські офіційні особи.
"Бредлі" і "Леопарди" працюють добре, - сказав Роб Лі, російський військовий фахівець з Інституту зовнішньополітичних досліджень у Філадельфії і колишній офіцер морської піхоти США, - вони більш живучі. "Вони більш живучі, ніж інші варіанти, які мала Україна. Українські солдати можуть бути більш впевненими в майбутніх боях, знаючи, що вони з більшою ймовірністю виживуть".
Українські війська прорвали початкові бойові позиції на частині фронту і продовжують шукати вразливі місця росіян, але вони залишаються за кілька кілометрів від головних оборонних ліній Росії. За словами американських офіційних осіб і військових аналітиків, росіяни чекають, чи досягнуть українці значних успіхів, перш ніж робити серйозні переміщення або коригування.
Українські сили вже зіткнулися з мінними полями, окопами, протитанковими ровами, повітряними атаками та артилерійським вогнем. Погана погода минулого тижня, яка зробила брудні поля непрохідними для важкої бронетехніки, також перешкоджала зусиллям обох військових, заявили офіційні особи.
Для нещодавно навчених солдатів швидкість матиме першорядне значення. "Вони повинні продовжувати рухатися, тому що чим повільніше вони рухаються, тим більш вразливі", - сказав Сет Г. Джонс, старший віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень.
Понад рік чиновники адміністрації Байдена намагалися тримати в таємниці деталі навчань, побоюючись підживлювати ідею про те, що саме Сполучені Штати, а не Україна, воюють з Росією.
У січні адміністрація дозволила журналістам спостерігати за окремими частинами навчань у Графенвері, Німеччина, але вони могли лише слідувати за генералом Марком А. Міллі, головою Об'єднаного комітету начальників штабів, і спостерігати за його взаємодією з українськими та американськими військовими і командирами. Їм не було дозволено повідомляти про конкретні розмови між генералом Міллі та українськими військовими, а також проводити фото- та відеозйомку.
За словами офіційних осіб, у день свого візиту генерал Міллі закликав українських військових захищати свою країну. Під час зустрічі з командирами він сказав, що "це один з тих моментів, коли, якщо ви хочете щось змінити, то це саме той момент".
Україна розраховує на те, що бригади допоможуть прорвати російську оборону, повернути частину з майже 20 відсотків окупованої росіянами території країни і, можливо, розірвати сухопутний міст, що з'єднує Росію зі стратегічно важливим Кримським півостровом.
Один з чиновників Пентагону сказав, що значна частина навчань була присвячена навчанню українських військ переходити в наступ, а не залишатися в обороні. Протягом багатьох років українські війська працювали над оборонною тактикою, коли підтримувані Росією сепаратисти розпочали напади на сході України. Коли минулого року Москва розпочала повномасштабне вторгнення, українські війська перейшли до оборонних дій, не дозволивши Росії здобути швидку перемогу, на яку вона розраховувала.
Якщо контрнаступ застопориться і конфлікт перетвориться на тривале повстанське протистояння, виникають питання, чи продовжать західні країни підтримувати Україну на нинішньому рівні військової допомоги. Майбутні вибори в деяких з цих країн, особливо в США, створюють ще одну потенційну загрозу для майбутньої підтримки.
Українські військові 28-ї окремої механізованої бригади на південь від Бахмута, Україна, обстрілюють позиції росіян Тайлер Хікс
Але якщо Україна зможе здобути низку тактичних перемог і нанизати їх на послідовні ключові моменти, Київ, можливо, зможе змусити Москву сісти за стіл переговорів, вважають американські чиновники.
"Успіх України в контрнаступі зробив би дві речі, - заявив минулого тижня у Вашингтоні держсекретар США Ентоні Блінкен. "Це зміцнить її позицію за будь-яким столом переговорів, який може з'явитися, і це може також мати ефект, що фактично змусить Путіна нарешті зосередитися на переговорах про припинення війни, яку він розпочав".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:21
2 листопада
10:10
2 листопада
03:14
2 листопада
17:27
31 жовтня
17:14
31 жовтня
live comments feed...