
14:53, Сьогодні
Telegraph назвав п'ять раніше невідомих об'єктів, які уразив Іран на території Ізраїлю.Наслідки 12-денної війни
Іран під час 12-денної війни завдав ударів по п’яти важливих ізраїльських військових об’єктах. Цю інформацію вдалося встановити на основі супутникових радарних знімків для виявлення пошкоджень від бомб у зонах бойових дій, які раніше не публікувалися через цензуру в Ізраїлі.
Про це повідомляє The Telegraph з посиланням на дані американських науковців з Університету штату Орегон, які ідентифікували ураження великої авіабази, логістичної бази та центру зі збору розвідданих. Всі п’ять цілей були розташовані на півночі, півдні та в центрі Ізраїлю й зазнали удару шістьма іранськими ракетами.
Згідно з даними радарів, з якими ознайомилося видання The Telegraph, іранські ракети, схоже, безпосередньо вразили п'ять ізраїльських військових об'єктів під час нещодавньої 12-денної війни.

Наслідки 12-денної війни: Telegraph назвав п'ять раніше невідомих об'єктів, які уразив Іран на території Ізраїлю
Ізраїльська влада не оприлюднила інформацію про удари, і про них не можна повідомляти з країни через суворі закони про військову цензуру. Армія оборони Ізраїлю також відмовилась коментувати рівень пошкоджень або перехоплень, проте заявила, що усі підрозділи зберегли боєздатність. Це мовчання ще більше ускладнює інформаційну перепалку між сторонами, які намагатимуться претендувати на абсолютну перемогу.
"Ми можемо сказати, що всі відповідні підрозділи підтримували функціональну безперервність протягом усієї операції", – сказав речник ЦАХАЛ.
Ці удари доповнюють уже відомі 36 атак, які обійшли ізраїльські системи ППО та завдали шкоди житловій та промисловій інфраструктурі, а саме:
- сім влучань по нафтових та енергетичних об'єктах;
- знищення частини Інституту Вейцмана, одного з провідних науково-дослідних центрів країни;
- значні пошкодження медичного центру Університету Сорока, лікарні, що розташована поруч з кампусом Університету Бен-Гуріона в Беер-Шеві
- удари по семи густонаселених житлових районах, які залишили понад 15 000 ізраїльтян без даху над головою.
Попри значні пошкодження, кількість загиблих ізраїльтян залишилася відносно низькою – 28 осіб – завдяки ефективним системам оповіщення та використанню населенням бомбосховищ і безпечних кімнат. Водночас аналітики The Telegraph зауважили, хоча переважну більшість іранських ракет було перехоплено, частка тих, що пройшли повз, неухильно зростала протягом перших восьми днів 12-денної війни, сягнувши 16% до сьомого дня. Це загалом узгоджується з попередньою оцінкою ЦАХАЛ щодо системи оборони, яка вказувала на рівень успішності 87%.
Причини цього, за словами експертів, незрозумілі, але можуть включати нормування обмеженого запасу ракет-перехоплювачів з ізраїльського боку, покращення тактики стрільби та можливе використання Іраном більш досконалих ракет.
Хоча "Залізний купол" є найвідомішою системою протиповітряної оборони Ізраїлю, вона насправді призначена для захисту від снарядів малої дальності, таких як міномети, і є лише однією частиною "багатошарової" системи протиповітряної оборони, яку використовує країна.
На середньому рівні розташована система протиповітряної оборони "Праща Давида", яка оптимізована для перехоплення безпілотників та ракет з дальністю до 300 км. На вершині знаходиться система "Стріла", яка вражає балістичні ракети великої дальності, перш ніж вони знову увійдуть в атмосферу.
Важливо, що ізраїльські системи протягом усієї 12-денної війни підтримувалися двома американськими наземними системами протиракетної оборони THAAD та корабельними ракетами-перехоплювачами, запущеними з американських об'єктів у Червоному морі.
За оцінками, США запустили щонайменше 36 ракет-перехоплювачів THAAD за цей час, що коштувало близько 12 мільйонів доларів за раз.
В Ізраїлі, де лише 9,7 мільйона людей, пробиття знаменитих систем протиракетної оборони країни стало шоком, і владі довелося опублікувати повідомлення з попередженням, що вони "негерметичні". Окрім влучання у цивільну інфраструктуру, в країні зростали підозри щодо ураження військових цілей.
"Було багато [іранських] ракетних влучань по базах Армії оборони Ізраїлю, по стратегічних об'єктах, про які ми досі не повідомляємо... Це створило ситуацію, коли люди не усвідомлюють, наскільки точними були іранці та скільки шкоди вони завдали в багатьох місцях", – заявив минулого тижня один з найвідоміших журналістів країни Равів Друкер з Channel 13.
За словами дослідника з Університету штату Орегон Корі Шера, його підрозділ працює над повнішою оцінкою ракетних пошкоджень як в Ізраїлі, так і в Ірані, і опублікує свої результати приблизно через два тижні. Він додав, що дані радіолокаційної системи, які вони використовували для оцінки пошкоджень, вимірювали зміни в забудованому середовищі для виявлення вибухів, і що абсолютне підтвердження влучань вимагатиме або звітів з місць на відповідних військових об'єктах, або супутникових знімків.
Натомість в іранські посадовці та державні ЗМІ використовують відеозаписи, що показують пробиття ізраїльської системи ППО, намагаючись переконати внутрішню аудиторію, що вони виграли війну. Там також з'являються карикатури, що висміюють "Залізний купол".
Іранські чиновники стверджують, що основним способом пробиття протиповітряної оборони Ізраїлю було одночасне використання ракет та безпілотників. Швидкі ракети в поєднанні з повільнішими БПЛА заплутали оборону та змусили розсіяти увагу.
"Головна мета стрільби [безпілотниками-камікадзе] по Ізраїлю – завжди тримати їхні системи зайнятими. Багато з них навіть не проходять, їх перехоплюють, але вони все одно викликають плутанину", – сказав один іранський чиновник.
Генерал-майор Алі Фазлі, який є заступником командувача КВІР, на державному ТБ заявив, що Іран нібито перебуває в найкращій оборонній формі за 47 років, хоча Ізраїль завдав ударів по багатьох іранських військових об'єктах. За оцінками ізраїльтян, Іран мав близько 400 пускових установок, із яких понад 200 було знищено.
Водночас, за їхніми ж словами, Іран має ще до 2500 балістичних ракет, і завдяки новим виробничим темпам може наростити арсенал до 8000–20 000 ракет у найближчі роки. Іранці наголошують, що досі використано лише третину наявного потенціалу, а "ракетні міста" під землею залишаються недоторканими.
Як повідомляв OBOZ.UA, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) вивело своїх останніх інспекторів з Ірану через новий закон, ухвалений у Тегерані, який потенційно може криміналізувати міжнародний ядерний моніторинг. Це поглибило інформаційний вакуум навколо ядерної програми країни.
Інформує obozrevatel.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
live comments feed...