Електричне опалення в даний час є одним з найбільш зручних варіантів обігріву як для звичайної міської квартири, так і для дачного будинку, офісу, кафе та інших об'єктів, якщо з якоїсь причини відсутнє централізоване опалення або його недостатньо для підтримки комфортної температури в приміщенні.

Електрообігрівачі зручні тим, що можуть застосовуватися практично в будь-якому місці, де є електрика та вибираються досить точно під конкретне приміщення. Основним параметром вибору такого приладу є його потужність, яка розраховується, як правило, виходячи з площі приміщення, що обігрівається, висоти його стель, а також конструктивних особливостей. Побутові електричні обігрівачі мають потужність до 3 кВт, промислові можуть мати потужність 30 кВт і вище.

Обігрівачі від електрики можуть бути декількох типів. Розглянемо основну інформацію про них.

Опалення електричними конвекторами

Конвектори електричні є компактною металевою панеллю з нагрівальним елементом всередині. Найчастіше вони мають емальовану білу поверхню (хоча є моделі з кольоровими корпусами), висота, як правило, варіюється від 20 до 40 см, товщина 8-15 см, довжина залежить від потужності обігрівача.

Конвектори монтуються на стіну на висоті 0,2-0,5 м від підлоги, зазвичай під вікнами, або можуть переміщатися на спеціальних шасі-колесах. Такі електричні обігрівачі оптимально вписуються в дизайн приміщень, відрізняються простотою у використанні, безпекою та надійністю. Моделі конвекторів європейського виробництва розраховані на практично безперервну роботу протягом тривалого часу та підтримання точної температури у приміщенні. За це відповідає термостат, яким оснащено більшість конвекторів. Він відключає прилад при досягненні заданої температури і знову вмикає його, якщо температура в кімнаті падає.

Для вологих приміщень є обігрівачі конвекторного типу з підвищеним класом захисту. Для дитячих кімнат передбачені конвектори з низькою температурою поверхні та батьківським контролем керування.

Додаткова перевага такого електричного опалення як конвектори – це можливість об'єднання у цілі бездротові системи з єдиним центром керування, а також віддалене керування через планшет чи смартфон. Ці опції рекомендуються для заміських будинків на кілька поверхів, для квартир-студій, для багатокімнатних квартир та великих офісів, підприємств побутового обслуговування тощо.

Опалення електричними котлами

Електричні котли використовуються як для основного, так і для резервного опалення. Є досить компактними і безшумними приладами, безпечними і простими в монтажі та обслуговуванні. Електрокотли оснащені нагрівальними елементами (ТЕНами), теплообмінником та системою керування. У котел надходить теплоносій, прогрівається в теплообміннику та подається до системи опалення – системи радіаторів, розташованих у кожному приміщенні. Щоб обчислити необхідну потужність електричного котла, необхідно знати площу всіх кімнат, що обігріваються + враховувати тепловтрати при подачі теплоносія в дальні від котла радіатори, і брати до уваги не номінальну, а фактичну напругу в електромережі.

З «плюсів», як уже вказувалося, можна назвати:

  • компактність,
  • безшумність,
  • простий сервіс і легкий монтаж,
  • а також доступну ціну (порівняно з іншими видами котельного обладнання.

З «мінусів» слід відзначити дорожнечу електроенергії, необхідність серйозно підійди до питання електричної проводки в будинку (або на дачі), небезпека перебоїв з електрикою або слабка напруга в мережі, що не дозволить котлам стабільно чи повноцінно працювати.

Опалення електричними інфрачервоними обігрівачами

Електричні інфрачервоні обігрівачі – унікальний вид електричного опалення, оскільки вони мають принцип обігріву схожий на сонячне освітлення, тобто прогріваються предмети меблів та підлога безпосередньо під приладом, а повітря в кімнаті побічно нагріватиметься від уже прогрітих стін та обстановки.

Такі обігрівачі є металевим корпусом з випромінюючою панеллю всередині. Вони можуть монтуватися на стіну, стелю або встановлюватися на вертикальній стійці підлоги. Для приміщень з підвищеною вологістю, зокрема, автомийок передбачаються ІЧ-обігрівачі з високим класом вологозахисту (наприклад,). ІЧ-обігрівачі оптимальні для використання в приміщеннях з високими стелями, поганою теплоізоляцією, для локального та точкового обігріву (наприклад, робоче місце комірника на величезному складі), для відкритих та напіввідкритих майданчиків, веранд, терас, наметів тощо.

Додаткове обігрів електричними тепловентиляторами

Електричні тепловентилятори дуже прості за конструкцією: нагрівальний елемент із вентилятором у металевому або пластиковому корпусі. Повітря, що проходить через ТЕН, прогрівається і теплий повітряний потік подається в приміщення. На відміну від теплових гармат, тепловентилятори мають невелику потужність і низький рівень шуму, компактні і не так сильно спалюють кисень як гармати, тому можуть застосовуватися для додаткового обігріву або просушування житлових та побутових приміщень стандартної площі (до 20-25 м). можуть встановлюватися на підлогу або будь-яку підставку, легко переносяться з місця на місце.

Додаткове обігрів електричними теплими підлогами

Кабальні електричні теплі підлоги поширені як додатковий вид опалення. Тепла підлога являє собою електричний кабель, що фіксується під покриттям підлоги і забезпечує безпосередній прогрів підлоги, а також поступове підвищення температури в кімнаті. Особливостями такого опалення є обігрів знизу, а не зверху, як у більшості обігрівачів, що створює більший комфорт для користувачів.

Теплі підлоги можуть монтуватися під різні види покриття для підлоги: керамічну плитку, натуральний або штучний камінь, ламінат і навіть паркет і лінолеум (але з певними обмеженнями по потужності).

Електрична тепла підлога найчастіше застосовується у ванних та туалетних кімнатах, передпокоях, віталень та дитячих кімнатах, у саунах, басейнах, лазнях тощо. Існують кабельні системи для обігріву зовнішніх майданчиків, сходів, під'їзних алей, водостоків та трубопроводів як захист від промерзання та зледеніння.

Додатковий обігрів електричними камінами

Один з найестетичніших варіантів електричного опалення – електрокамін.

На відміну від дров'яних твердопаливних печей, електричні вогнища є імітацією каміна в комплекті з обрамленням (порталом) або без нього. Сучасний електричний камін на вигляд практично не відрізнити від справжнього – те ж тепло, гра полум'я, натуральні дрова або вугілля, димок над ними і звук потріскування, але при цьому ніяких турбот. Такий камін не потрібно чистити, підкладати дрова та стежити за їх прогоранням, не потрібно запасати паливо, а також турбуватися про пожежну безпеку.

Електричні каміни стануть справжньою окрасою вітальні, спальні, кабінету або переговорної, додадуть неповторного шарму будь-якому інтер'єру, зігріють зимовим днем або дозволять насолоджуватися грою вогню влітку літа (режим обігріву в таких приладах можна відключити).