Вимикачі навантаження - особливий пристрій, який оперативно вмикає або вимикає навантажену лінію. Їхня характерна особливість — посилені контакти, орієнтовані на великий термін служби, набагато більший, ніж у простих автоматів. Це потрібно для знеструмлення лінії відповідно до правил безпеки. Звичайні автомати для цієї мети не підходять. Це пов'язано з тим, що дуга, що з'являється при розриві ланцюга, може призвести до того, що контакти злипнуться.

На сайті интернет-магазина https://amperok.com.ua/ru/nyzkovoltna-produkc%D1%96ja/rybylnyky_zapobizhnyky_ta_trymachi/cat_peremykachi_navantazhennja_modulni/ представлено великий вибір модульних перемикачів навантаження.

Порівняння модульних та автоматичних вимикачів навантаження:

  • Автоматичний вимикач навантаження ВН

Вимикач навантаження - той самий рубильник. Зовні він схожий на автомат, тож важливо їх розпізнавати. Як правило, його позначають як "ВН". Інший параметр - велика ручка управління у міні-рубильника, що помітна відразу. Заводи часто вказують на автоматичних пристроях, для яких комутацій вони призначені. Наприклад, до шести разів за одну годину.

Зважаючи на це, якщо спочатку встановлюєте розподільний щиток, а потім робите ремонт, подумайте про монтаж вимикача навантаження в першу чергу. Врахуйте, що при використанні будинку апарат може виявитись непридатним для ремонту. Якщо пристрій вийшов з ладу, не намагайтеся відновити його самостійно. Виберіть модульний вимикач навантаження з каталогу компанії «АмперОк», де вся продукція оригінальна та з гарантією виробника.

  • Автоматичний вимикач АВ

Ці пристрої є комутаційними апаратами, які захищають електричні мережі від надструмів, коротких замикань та перевантаження. Слово «комутаційний» вказує на здатність включати та відключати електроланцюги, тобто здійснювати їхню комутацію.

Автоматичний вимикач AB може мати електромагнітний розчіплювач. Цей елемент захищає електричне коло від короткого замикання. Також пристрій може мати комбінований розчіплювач. У цьому випадку використовується тепловий розчіплювач, який не допускає навантаження ланцюга.

У рамках вимог побутові електромережі повинні захищатися від коротких замикань та навантаження. Зважаючи на це для домашньої електропроводки варто вибирати автомати з розчіплювачем комбінованого типу. Залежно від кількості полюсів пристрою бувають одно-, двох, трьох, і чотириполюсні. За рахунок простоти, зручності та безпеки обслуговування їх широко використовують в електричних установках великої та малої потужності.