Читання впливає на нас так само, як і робота, оточуюче середовище, люди та події. З кожною історією чи прочитаною книгою ми набуваємо певного досвіду та робимо висновки, моделюємо, коректуємо власну поведінку і відносини. Тому улюблені жанри та видання можуть багато розповісти про людину навіть нам незнайому.

Придбати книжки в подарунок чи для навчання можна в пару кліків на офіційному сайті «Ранок». На полицях розмістилася цікава література для читачів різних вікових категорій, уподобань та інтересів. Тут на полицях вміщаються енциклопедії та розвиваючі книжки, модернізовані мобільними додатками, аудіосупроводом та навіть розраховані для читачів з певними вадами здоров’я. Для замовлення завітайте на сайт, виберіть необхідну позицію та виконайте декілька важливих пунктів, а згодом чекайте обрану книжку вдома.

Ми те, що ми читаємо. Як літературний вибір формує характер?

Читаючи різноманітні книжки своїм дітям, ми підсвідомо формуємо їх характер. Слухаючи пригоди героїв, оцінюючи їх позитивні та негативні вчинки, якості та риси поведінки діти починають їх співставляти із собою. Перипетії персонажів дають можливість роздивитися багато ситуацій з різних боків та зробити висновки, адже вони так схожі на наше повсякденне життя.

Кажуть, що завдяки улюбленим героям ми міняємося в кращу сторону та розвиваємо гарні якості, але тут є і темна сторона, адже існують певні красиві й харизматичні персонажі, що виявляються серійними вбивцями, бандитами чи поганцями, а симпатія до них може викликати розуміння та виправдання таких вчинків нашою підсвідомістю. Ось саме на такі моменти треба звернути увагу, коли берете улюблену книжку дитини в руки. Запитайте, що подобається, якому герою віддає перевагу і чому. У разі, якщо Ви виявили погані вподобання дитини не спішіть лякатися та звертатися до психологів. Поговоріть та з’ясуйте особливості такого вибору. Наприклад:

  • Безстрашність – сміливі принци та герої теж нічого не бояться. Вони рятують від поганців дівчат, допомагають бабусям та роблять добрі вчинки.
  • Авторитетність – здобути увагу та повагу однолітків можна іншими шляхами: розумовими здібностями, певними вміннями та навичками спілкування.

Обговорюйте з дитиною всі жанри, не варто боятися певних стилів написання, але обов’язково придивляйтеся на реакцію, сприйняття та вплив який дає та чи інша книга. І звичайно стежте за віковою категорією обраної літератури, адже детектив із жорстокими та кривавими сценами не може позитивно вплинути на дитячу нервову систему.