Комікси - це окремий вид мистецтва, яке втілюється через історії та малюнки. Немає чіткого керівництва, яке навчить вигадувати правильних героїв чи коміксний сценарій. Але є риси жанру, які перетворюють набір змальованих історій на повноцінний комікс. Розглянемо, які риси характеризують комікси, і що потрібно враховувати при їх використанні, щоб вийшло гарне твір.

Придбати комікси в Україні ви можете на сайті інтернет-магазина Гікач!

З чого складаються комікси?

Існують дві групи характеристик, які виділяють комікси і натомість інших жанрів. Ідейні риси допомагають адаптувати сюжет під жанрові рамки, а візуальні - створити відомі контури коміксів. Вивчення цих характеристик допоможе зрозуміти, як намалювати хороший комікс.

У плані ідейних відмінностей можна виділити три основні — це асоціативна розповідь, триактна структура та наголос на тих деталях, які несуть важливість.

Асоціативна розповідь

Комікс – це візуальна історія. У ній більшу увагу приділяють конкретним діям та емоціям героїв, а не довгим описам, як у випадку з художніми романами. Акцент у коміксах ставиться на малюнках, що викликають певні асоціації у читачів, а чи не на тексті.

Щоб впливати на читача і допомагати йому розуміти, яку ідею хоче передати автор, використовують різні візуальні рішення — текстові бабли, звуконаслідування, різні палітри кольорів або елементи для передачі емоцій. Особливо яскраво це виражається у окремому вигляді коміксів — манге.

Триактна структура

Як і в книгах, у коміксах частіше дотримуються триактної структури оповідання — кожен твір має певний початок, середину та закінчення, які характерні для кожного комікса:

- знайомство - у цій частині читачеві представляють світ, персонажів та сеттинг, тобто відбувається вивчення всесвіту та діючих героїв;

- основні дії - приблизно до середини твору відбувається детальніше знайомство з персонажем, з'являються сюжетні арки, конфлікти, виклики, з якими герої розбираються або борються, щоб дійти до кульмінації;

- вирішення - фінальна точка, коли конфлікт вичерпується, герой перемагає і навчається новому або отримує певний досвід.

Асоціації допомагають викликати окремі елементи та деталі у розповіді. Але також важливо не забрати читача від основної ідеї безглуздими описами — якщо ланцюжок оповіді довго тягнеться чи переривається, то читач втрачає думку, і асоціація народитися не може. Тому в коміксах йде більший акцент на ключові дії, діалоги та моменти у сюжеті.