
Новини компаній
11:58, Сьогодні
Кампсис вирощування, розмноження та догляд
Новини компаній

Кампсис це вид рослини листопадної ліани. Кампсис деревний вид рослин, яка любить в свою чергу тепло та має великі, гарні яскравого забарвлення квітки. Вили кампсису включають декілька видів, вони відрізняються своїми умовами з не вибагливістю, змогою чіплятись та винятково зовнішнім своїм виглядом.
Посадка кампсиса в грунт
Кампсис є багаторічною чагарниковою рослиною. Ліани кампсиса добре приживаються також вона не вимоглива до субстратів та грунту. Необхідно під час посадки лише обирати місця яке має велику кількістю сонячного проміння та необхідно буде подбати про дренажну частину під час посадки.

Час та місце для посадки
Кампсис може добре переносити морози, витримує добре температуру навіть у -27 градуси, але все ж таки вважається теплолюбивою рослиною. Найкращим часом для посадки вважається травень місяць. Місце необхідно обрати сонячне. Ліана кампсиса віддає перевагу грунту який має проникну та багату складову в грунтах, він має бути слабо кислим, або нейтральним бажано щоб він мав високий вміст гумусу. Заболочене місце чи низинне не підійде, у такому місці рослина буде замерзать. Південна ділянка саду або яка знаходиться південно-східній частині ділянки саду, яка захищена від сильних вітрів та протягу – буде ідеальна для посадки. Пагони у кампсиса швидко будуть розростатися, якщо не надавати йому належного догляд то ваш кампсис швидко перетворюється на рослину, яку буде важко вивести. До поки ваша рослина прийметься слідкуйте за балансом води, щоб рослина не зневоднювалась.

Як підготувати місця, аби посадити кампсис
Глибина лунки має бути не менше ніж 60 (см), а діаметр лунки необхідно розкопати близько до 50 (см). Верхню частину шару грунту змішують разом компостом, на дно лунки необхідно закласти комплексні мінеральні добрива та викласти на них дренажну частину. Для дренажу чудово підходить бите каміння або цегла, можна положити яєчну шкаралупу, пінопласт, керамзит. Після чого ваш саджанець помістіть по центру лунки і можете присипати грунтом так, аби коренева частина шийки на 2 пальці приблизно мала виступ з грунту. Грунт навколо саджанця необхідно утрамбувати, а потім добре пролити. Після, процесу поливу коли волога вібралася, можите займатися мульчуванням грунту навколо рослини. Але пам'ятайте що для цієї рослини буде необхідно використовувати опору. То ж також проплануйте що це буде чи арка чи можливо паркан.
Як розмножити кампсис
Розмноження кампсису з ліан - є досить трудомістким процесом. Висаджувати кампсис зазвичай необхідно невеликими кількостями або ж групами, адже після того як вони приживуться будуть пишно цвісти. Посадкові матеріали дуже тендітні, і варто бути готовими до такого процесу що деякі з живців кампсиса можуть навіть не прижитися. Найпростіший способом для розмноження вважають розмноження методом відведення, та прикопування пагонів, а от розмноження з насіння якщо ви обираєте то необхідно буде набратися терпіння, адже тоді цвітіння кампсиса доведеться чекати понад 7-ми років.

Розмноження методом кореневими частинами
Доволі є простим методом, який дозволяє отримати велику кількість нових та молодих рослин маючи лише один маточний кущ. Розмноженням в такий спосіб займаються, в ту пору коли ваш кампсис перебуває ще в стані вегетативного спокою, це можна робити восени або ж на початку ще весняного періоду. Кореневу порожнину необхідно обережно відрізати садовими ножицями, а місце де був надріз дезінфікувати. Необхідно для розмноження брати лише здорові відводи які мають частину кореня, де якнайменше 9-10 корінців на ньому. Пересаджувати кореневу кампсиса порожнину необхідно відразу ж після проведення зрізання, не потрібно витримують навіть у стимуляторах для росту та не потрібно піддавати додатковій якійсь обробці.

Укорінення камсисових відводків
Найпростішим способом є, під час якого вам не доведеться навіть відрізати у кампсиса пагони від його материнської частини рослини. Позначте для себе від 3 до 4 погонів прикореневої частини, які ви обираєте, щоб вони стали новими кампсисовими кущами. Ці відводи необхідно буде нахилити близько до землі, потім потрібно зафіксувати їх чимось важким це може бути камень або ж інша приспособа та прикопати їх грунтом. У грунт необхідно закопувати лише ділянку що знаходяться на середині стебла, верхню частину та місце яким кріпиться відводок до материнської основи рослини не потрібно чіпати. Після прикопування необхідно здійснювати регулярний полив прикопаної частини ліани, допоки на цьому відводку не з'являться нові корінці. Відокремлювати необхідно нове відведення прикопана не раніше ніж наступного року від маткової кампсисової рослини, простим відрізом, місце зрізу знезаражують. Пересаджують та відокремлюють навесні новостворену рослину тоді й можна буде пересадити на постійне її місце росту.

Правила догляду за кампсисом
Ліана кампсиса вимагає під час догляду внесення їй мінімальних добрив, проведення своєчасного поливу та правильно формуваної крони у рослини. Під час її вирощування полив, а також розпушування грунту внесення добрив все це забезпечує кущам гарні умови зростання.
Процес поливу
Кампсис взагалі вважають посухостійким видом рослин, але якщо його не забезпечити правильним режимом поливу то його процес цвітіння може стати тьмяним а ліани можуть почати або ж хворіти, або ж сохнути. Особливо є важливим для кампсиса поливання кущів під час активного цвітіння.
Процес обрізки та формування у кампсиса кущів
Кампсис доволі швидко нарощує пагони. І якщо не проводити своєчасну обрізку їм то він втратить свою неповторну декоративність. Окрім цього, проведення підрізання у кампсиса верхньої частини буде стимулювати бурхливий процес зростання в ньому кількість цвітіння. Обрізку необхідно проводити в осінню пору та наприкінці процесу вегетаційного періоду. Необхідно обирати не менше 3-х повністю дорослих та сформованих пагони на дорослій рослині, а решту пагонів необхідно обрізати садовим інвентарем. Підростаюче пагіння необхідно прив'язати в процесі його росту до опори, це вказуватиме йому напрямок під час росту на надаватиме потрібний напрямок. Процедури необхідно буде повторювати на протязі від 3 до 4 років, поки ваша ліана не розпочне рости в необхідному вам напрямку вже самостійно без вашого втручання. Обрізайте також і пагони, які вже відцвіли, і зів'яли на них квіти для того аби зберегти життєві сили ліані.
Процес підживлення кампсиса
Найкращими для цієї рослини є мінеральні види добрива. На початку весняного періоду зазвичай необхідно додавати йому азотні види добрива та добрива які містять фосфор, цех добрив йому навесні вистачає зазвичай найбільше. А вже в процесі та під час активного цвітіння можна буде додавати для рослини калійні види добрив. На зимовий період рослину можна буде вкрити гілочками з хвою, або ж листям зверху грунту.
Процес мульчування грунту та розпушування грунту під кампсисом
Мульчування під кущем робиться, для того щоб підтримувати рівень вологи у грунті та не допускати перезволоження грунту. Під час великої спеки під кущем листя або ж тирса чи інші матеріали для мульчування допоможуть уникнути процесу перегрівання кореневої системи, а також захистить від різноманітних шкідників та від гнилей кореня. Розпушувати грунт, якщо відсутнє мульчування необхідно після кожного проведення поливу. Це забезпечує рослині аерацією та стимулює приток повітря для молодих квітів. А якщо ви маєте дорослу ліану то процес з розпушування грунту не є обов'язковим.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
live comments feed...